Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

Çarpanlar ve Katlar (EBOB EKOK Problemleri) TEOG Çıkmış Sorular

Çarpanlar ve Katlar (EBOB EKOK Problemleri) TEOG Çıkmış Sorular

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 19 Eylül itibariyle başlayacak. Okulların açılmasıyla birlikte 8.sınıfa geçen öğrencileri de TEOG heyecanı iyice sarmaya başlayacak. TEOG'da başarılı olabilmek için hem 1.TEOG sınavında hem de 2.TEOG sınavında derslerden çok sayıda doğru yaparak iyi puan almak gerekli. Daha önceki yıllarda yapılan TEOG sonuçlarına da bakıldığında öğrencilerin en düşük net yaptıkları dersin Matematik olduğu görülmüştür. 

Matematik dersi müfredatında yapılan güncellemeler sonrası durum ne kadar iyileşecek bunu zaman gösterecek ama yapılan son güncellemeyle birlikte 8.sınıf müfredatında önemli değişiklikler olduğu söylenebilir. Bunun en açık göstergesi 1.TEOG kapsamına alınan Çarpanlar ve Katlar konusu. 

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 1.TEOG 24 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek. Bu zamana kadar Matematik dersinde çarpanlar ve katlar, üslü ifadeler ve karaköklü sayılar konularına ait kazanımlar öğrencilere gösterilecek. Çarpanlar ve Katlar konusunun TEOG müfredatına dahil olmasıyla birlikte öğrenciler hangi tipte sorularla karşılaşacaklarını merak ediyorlar ve daha önceki yıllara ait çıkmış soruları arıyorlar.

Çarpanlar ve Katlar (EBOB EKOK Problemleri) TEOG Çıkmış Sorular

 • 8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Konu Anlatımı

 • 8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Çözümlü Sorular (Problemsiz) -2017-2017 için Güncelleniyor
 • 8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Çözümlü Sorular (Problemler) -2017-2017 için Güncelleniyor
 • 8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Çıkmış Sorular -2017-2017 için Güncelleniyor
 • 8.Sınıf Ücretsiz Matematik Denemeleri -2017-2017 için Güncelleniyor

Çarpanlar Katlar çıkmış TEOG soruları, Ebob Ekok çıkmış sorular gibi aramalar bu yüzden öğrenciler tarafından önem kazandı.Çarpanlar ve Katlar konusu daha önce TEOG müfredatında olmadığı için bu yıldan itibaren çıkmış çarpanlar katlar - çarpanlara ayırma - ebob-ekok - aralarında asal sayılar ile ilgili soruları sitemize ekleyeceğiz. Çarpanlar ve katlarla ilgili asal çarpanlarına ayırma TEOG soruları, TEOG EBOB-EKOK problemleri, TEOG aralarında asal sayılar çıkmış soruları, TEOG üslü ifadelerin çarpımı şeklinde yazma çıkmış sorularını sitemizde bulabileceksiniz.


Yazar

Yazar

0Mehmath Ali


Yorumlar

 1. Katılıyorum abiye

  Cihat can (Ziyaretci) 15 Nis 2017 19:32

 2. bırazda olsa bişeyleer kattı

  Gülbahar (Ziyaretci) 08 Eki 2016 16:02

 3. hocam emek vermişsiniz ama çok geliştirilmesi lazım her yönden.sitede istediğimize hemen ulaşamıyoruz.ayrıca sorular yetersiz kalmış.bu eleştirimi iyi niyetle yapıyorum bu arada.iyi çalışmalar

  matematikci adana (Ziyaretci) 30 Eyl 2016 23:45

 4. aynan katılıyorum.

  aleyna (Ziyaretci) 25 Eyl 2016 10:59

 5. keşke konuları anlatsaydınız ön hazırlık olurdu

  aleyna (Ziyaretci) 08 Eyl 2016 20:57

Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, info@ayirac.com mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.