Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

Açık Uçlu Sorular Klasik Sorulardan farklı Olacak

Açık Uçlu Sorular Klasik Sorulardan farklı Olacak

8.sınıflarda değişen sınav sistemiyle birlikte gündeme gelen ve uygulanacak olan açık uçlu soru nedir? Açık uçlu sorular nasıl olacak ve cevabı nasıl kodlanacak?

8.sınıftan liseye geçişte açık uçlu soru dönemi başlıyor. Yapılan açıklamaya göre açık uçlu sorular artık sadece üniversite girişlerinde değil liseye yerleşirken de uygulanacak sınavlarda öğrencilere yöneltilecek. Yazılılarda sorulan klasik sorular gibi uzun çözümlü, gidişatına göre puan alan bir soru olmayan açık uçlu sorular genellikle cevabı bir sözcük, bir sayı veya bir cümle olan ve adaylar tarafından cevap kağıdına yazılan ve/veya kodlanan sorulardır.

Açık uçlu soruların kodlama aşamasında şimdilik net bir görüş yok. Liselere girişte yeni uygulanacak bu sistemde açık uçlu soruların cevaplarının kodlama yapılması yerine oluşturulacak sınav komisyonlarınca cevapların değerlendirilmesi görüşü hakim. Bu bağlamda yöneltilen soruların cevapları ile cevap olmayan durumlar öğretmenlere bildirilecek ve bu bilgiler ışığında öğrencilerin puanları değerlendirilecek.

 


Yazar

Yazar

0Mehmath Ali


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, [email protected] mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.