Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Konu Anlatımı

8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Konu Anlatımı

8.sınıf yenilenen müfredatıyla 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında öğrencileri şaşırtabilir. 8.sınıflara yeni gelen konu çarpanlar ve katlar ilk defa 2016-2017'de karşılarına çıkacak ve TEOG'da da sorumlu olacakları 3 kazanımlık bir konu. Çarpanlar ve katlar konusu için öğrencilerin öğrenilmesi istenilen kazanımlar da aşağıdaki gibidir.

Çarpanlar ve Katlar - 10 Ders Saati

 • 8.1.1.1. Verilen pozitif tam sayıların çarpanlarını bulur; pozitif tam sayıları üslü ifade ya da üslü ifadelerin çarpımı şeklinde yazar.
 • 8.1.1.2. İki doğal sayının en büyük ortak bölenini (EBOB) ve en küçük ortak katını (EKOK) hesaplar; ilgili problemleri çözer.
 • 8.1.1.3. Verilen iki doğal sayının aralarında asal olup olmadığını belirler.

Bu kazanımlara ilişkin öncelikle şu bilinmelidir ki aynı konu ve kazanımlar 6.sınıfta da mevcut. Ama 8.sınıftaki kazanımlarına da girmesi sebebiyle 6.sınıf kadar basit tutulmaması gereken bir konu olduğu düşünülüyor. 

Özellikle EBOB ve EKOK problemlerinde TEOG'dan soru beklenilmekte, diğer iki kazanım da üslü sayılar ve kareköklü sayılar konusuna öğrencilere altyapı oluşturmaktadır. 8.sınıf kazanımlar esas alınarak oluşturulacak konu anlatımlarını ayirac.com farkıyla aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Konu anlatımı hazır olduğunda bağlantı aktif olacak.

8.Sınıf Çarpanlar ve Katlar Konu Anlatımı - (Eklendi)

 


Yazar

Yazar

0Mehmath Ali


Yorumlar

 1. aynennn:D:D

  busebuse (Ziyaretci) 06 Eki 2016 16:19

 2. soru çözümleri yok mu?acillll lütfen cvplayın!!!!!!!!!!!!

  busebuse (Ziyaretci) 06 Eki 2016 16:19

 3. Lutfen kisa yazin cunku onu yani ezberlemem aklinda kalmasi icin

  Songül (Ziyaretci) 31 Ağu 2016 17:29

 4. Çoook güzel olmuş

  Ayşe (Ziyaretci) 25 Ağu 2016 21:17

Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, info@ayirac.com mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.