Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

TEOG Açık Uçlu Sorular

TEOG Açık Uçlu Sorular

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ile birlikte eğitim hayatımızda da önemli değişiklikler meydana geldi. En önemli değişiklikler de müfredat değişikliği ve TEOG açık uçlu sorular. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre TEOG sınavında bu yıldan itibaren açık uçlu sorular da yer alacak. AÇık uçlu soruların dersleri de belli oldu. 

Açık uçlu sorular, ilk etapta (1.Dönem Sınavı) Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerine ait sınavlarda kullanılacaktır. Bu derslerin her birinde yer alan 20 sorunun 18 tanesi çoktan seçmeli, 2 tanesi ise açık uçlu sorulardan oluşacaktır.

MEB tarafından yapılan bu açıklamaya göre açık uçlu soruların dersleri dönem dönem değişecektir. İlk dönem sınavında Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden sorulacak sorularla ilgili örnekler de paylaşıldı. Örnekler incelendiğinde soruların çoktan seçmeli sorularla eş zorluk düzeyinde olacağı ve konuyu bilen öğrenciler tarafından kolaylıkla yapılabileceği görülüyor.

Soruların cevapları öğrenciler tarafından yine optik formlara doldurulacak ve sadece doğru cevaplar tam puanla puanlandırılacak. Yazılılarda kullanılan gidiş yoluna puan verme gibi durumlara yer verilmeyecek açık uçlu sorularda öğrenciler ya puan alamayacak ya da tam puan alacak.


Yazar

Yazar

0Mehmath Ali


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, info@ayirac.com mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.