Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

8.Sınıf Üslü İfadeler Konu Anlatımı

8.Sınıf Üslü İfadeler Konu Anlatımı

8.sınıflarda sürekli anlatılan konulardandır üslü ifadeler. Müfredat değişikliği olsa bile 8.sınıf Matematik konuları arasında her zaman üslü ifadeleri görmek mümkün. 2015-2016 yılında kazanım olarak daha açık olan üslü ifadeler konusu 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında birkaç kazanım birleştirilerek daha geniş bir kazanım oluşturulmuş halde karşımıza gelmektedir. 

Örnek verilecek olursa Üslü ssayının negatif kuvvetini belirler kazanımı artık 8.sınıfta bir kazanım değil. 8.sınıf kazanımlarına bakılacak olursa:

Üslü İfadeler - 5 kazanım ve 15 ders Saati

 • 8.1.2.1. Tam sayıların, tam sayı kuvvetlerini hesaplar, üslü ifade şeklinde yazar.
 • 8.1.2.2. Sayıların ondalık gösterimlerini 10’un tam sayı kuvvetlerini kullanarak çözümler
 • 8.1.2.3. Üslü ifadelerle ilgili temel kuralları anlar, birbirine denk ifadeler oluşturur.
 • 8.1.2.4. Sayıları 10’un farklı tam sayı kuvvetlerini kullanarak ifade eder.
 • 8.1.2.5. Çok büyük ve çok küçük sayıları bilimsel gösterimle ifade eder ve karşılaştırır.

şeklinde 5 kazanım olarak ayrılmış ve 15 ders saatinde bu kazanımların öğrenilmesi istenmiştir. Bizler de ayirac.com olarak sizlere bu 5 kazanım esas alınarak üslü ifadeler konusuna ilişkin konu anlatımını sunmak istedik. Konu anlatımı eklendiğinde aşağıdaki bağlantı aktif olacaktır.

8.Sınıf Üslü İfadeler Konu Anlatımı


Yazar

Yazar

0Mehmath Ali


Yorumlar

 1. elinize emeğinize sağlık

  ahmath 04 Eki 2017 00:34

 2. süper olmuş ögretmenim

  cevsen (Ziyaretci) 22 Eyl 2016 23:21

Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, info@ayirac.com mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.