Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

8.Sınıf Kareköklü İfadeler Konu Anlatımı

8.Sınıf Kareköklü İfadeler Konu Anlatımı

Kareköklü sayılarda 8.sınıf müfredatında kendine sürekli yer bulan ve 8.sınıf öğrencilerinin aşağıda verilen kazanımları öğrenilmesi istenilen konulardan biridir. Hem 1.dönem TEOG hem de 2.dönem TEOG sınavlarında üslü sayılar kadar ağırlığı olan konulardan bir tanesidir.

Kareköklü ifadeler 8.sınıf - 9 kazanım - 27 ders saati

  • 8.1.3.1. Tam kare doğal sayıları tanır.
  • 8.1.3.2. Tam kare doğal sayılarla bu sayıların karekökleri arasındaki ilişkiyi belirler.
  • 8.1.3.3. Tam kare olmayan sayıların karekök değerlerinin hangi iki doğal sayı arasında olduğunu belirler.
  • 8.1.3.4. Gerçek sayıları tanır, rasyonel ve irrasyonel sayılarla ilişkilendirir.
  • 8.1.3.5. Kareköklü ifadelerde çarpma ve bölme işlemlerini yapar
  • 8.1.3.6. Kareköklü bir ifadeyi a (kök)b şeklinde yazar ve a (kök)b şeklindeki ifadede katsayıyı kök içine alır.
  • 8.1.3.7. Kareköklü bir ifade ile çarpıldığında, sonucu bir doğal sayı yapan çarpanlara örnek verir.(1.TEOG Bu kazanımın ardından)
  • 8.1.3.8. Kareköklü ifadelerde toplama ve çıkarma işlemlerini yapar. 
  • 8.1.3.9. Ondalık ifadelerin kareköklerini belirler.

Bizler de bu kazanımlar da dikkate alınarak 8.sınıflara yönelik kareköklü ifadeler konusunda bir konu anlatımı oluşturduk. Konu anlatımını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Anlatım eklendiğinde link aktif olacaktır.

8.Sınıf Kareköklü İfadeler Konu Anlatımı

Çalışma sayfalarıyla eksiklikler görülür ve konunun kalıcılığı artar.

>Kareköklü sayılara giriş çalışma sayfası

>Kareköklü sayılar hangisine yakın

>a kök b şeklinde yazma ve katsayıyı içeri alma

>çarpma bölme çalıştıran sayfa

 


Yazar

Yazar

0Mehmath Ali


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, info@ayirac.com mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.