Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

Öğrencilerin Uyması Gereken Sınıf içi Kurallar Listesi

İndirilecek dosya: Öğrencilerin Uyması Gereken Sınıf içi Kurallar Listesi
Dosya Türü:
Liste
Dosya Tipi:
RAR
Yüklenme:
24 Eki 2018
Boyut:
0.11 MB
İndirilme:
1094 kez
Panoya asılabilecek, öğrencilerle birlikte artırılabilecek-azaltılabilecek sınıf içi kurallar listesi.

Sınıf İçinde uyulması Gereken Kurallar

• Sınıfıma zamanında girecek ve zamanında çıkacağım. Ders zili çalınca sınıfa girerek ders kitap-defter; araç-gereçleri hazırlanacak ve öğretmen beklenecek.

• Sınıfta öğretmen varsa sınıfa girerken kapı çalınarak izin isteyeceğim ve mazeretimi belirttikten sonra sırama geçeceğim.

• Ders esnasında izinsiz ayağa kalkmayacağım. Gerekli durumlarda parmak kaldırarak izin alınacak.

• Kitap ve defterimizi kaplayıp üzerlerine etiket yapıştırmalıyız ve temiz kullanmalıyız.

• Sınıfta ve koridorlarda oyun oynamamalıyız. Eğer bireysel veya gurupla oyun oynanacaksa okul bahçesinde oyun oynamalıyız.

• Yerlere çöp atmamalıyız. Çöpleri çöp kutusuna atmalıyız.

• Öğretmenimize karşı saygılı olmalı ve onu dikkatle dinlemeliyiz.

• Bir arkadaşımız konuşurken sözünü kesmemeli onu sonuna kadar dinlemeliyiz.

• Arkadaşlarımıza lakap takmamalı ve kötü söz söylememeliyiz.

• Beslenmeleri gezerek değil de sıramızda altına bez sererek yemeliyiz.

• Bulunan kayıp eşyaları sahibine vermeliyiz.

• Hata yaptığımız zaman özür dilemeliyiz.

• Arkadaşlarımızı gereksiz yere şikâyet etmek yerine onu nazikçe uyarmalıyız.

• Arkadaşlarımızın düşüncelerine saygılı olmalıyız.

Yukarıdaki kurallar bizim sadece derste anlatılanları daha iyi ve daha çabuk anlamamızı sağlamaz. Bununla birlikte arkadaşlarımızla olan sevgi bağımızı kuvvetlendirir ve bizi daha önemli bireyler haline getirir.
Benzer Dökümanlar

Yorumlar

  1. ödevim için çok işime yaradı

    hnbghjdxhfhbghb (Ziyaretci) 11 Kas 2019 18:14

Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, [email protected] mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.