Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

5. Sınıf Matematik Güncellenen Müfredat İnceleme ve Değerlendirme Raporu

İndirilecek dosya: 5. Sınıf Matematik Güncellenen Müfredat İnceleme ve Değerlendirme Raporu
Ders:
Matematik
Sınıf:
5. Sınıf
Dosya Türü:
Tutanak
Dosya Tipi:
RAR
Yüklenme:
14 Eyl 2017
Boyut:
0.01 MB
İndirilme:
769 kez
2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle 5.sınıflar yenilenen müfredatla derslere başlayacaklar. Diğer derslerde olduğu gibi Matematik dersinde de müfredat değişikliğine gidilmiştir. Yapılan değişikliklerle birlikte “Değerler Eğitimi” başlığı altında öğrencilere örtük olarak verilecek değerlerle birlikte sevgi, saygı, adalet, merhamet, iyilik, vefa gibi insanı insan yapan, toplumun barışını sağlayan ve bir arada mutlu bir şekilde yaşamasını sağlayan değerlerimiz öğrencilere ilgili kazanımlarla aktarılacak. Eğitim sisteminin öncelikli hedefinin kültür aktarımını sağlamak olduğu göz önüne alındığında, değerler sisteminin eğitim süreci içerisinde kazandırılması ve yeni nesillere aktarılması kültürel devamlılık açısından da son derece önemli bir değişiklik olmuştur. Matematik Dersi Öğretim Programı öğrenciyi merkeze alan ve kavramsal anlamayı önemseyen bir bakış açısına sahip olmakla birlikte, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinde (TYÇ) belirlenen 8 anahtar yetkinliklerle birlikte adalet/adil olma, paylaşma, esneklik, estetik ve eşitlik gibi değerleri de uygun kazanımlarla ilişkilendirmeyi öne çıkarmaktadır.
Benzer Dökümanlar

Yorumlar

  1. https://www.facebook.com/mhmt.uz iletişime geçin yardımcı olayım. 

    0Mehmath Ali 05 Eki 2017 22:09

  2. Yarın eşimden by dökümandan istemiş müdür ama bir türlü inmiyor.Bir kontrol eder misiniz linki? Teşekürler.

    frdmfree 05 Eki 2017 18:24

  3. Merhabalar hocam, plan paylaşımlarınızı guruptan takip ediyorum. Çok teşekkürler. 5.sınıf incelemeniz de çok iyi olmuş, seminerdeki anlatımdan daha açıklayıcı olmuş.

    Sinem (Ziyaretci) 14 Eyl 2017 20:34

Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, [email protected] mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.