2024-2025 7. Sınıf Matematik Günlük Plan 14.Hafta
7.1.4.2. Oranda çokluklardan birinin 1 olması durumunda diğerinin alacağı değeri belirler.
• Günlük yaşam durumlarına ilişkin örnekler üzerinde çalışmalar yapılır.
Örneğin, 24 TL’ye 3 kg deterjan alınabiliyorsa 1 kg deterjanın 8 TL’ye alınması (24/3=8/1) - pilav tarifinde 2 bardak pirince 3 bardak su konuluyorsa,1 bardak pirince düşen su miktarının 3/2 bardak olması
7.sınıf matematik dersi günlük planlarını sitemizde bulabilirsiniz. 14.hafta günlük planı ve diğer hafta planlar ayirac.com'da.