Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

2017-2018 6. Sınıf Matematik 36.Hafta Günlük Plan

İndirilecek dosya: 2017-2018 6. Sınıf Matematik 36.Hafta Günlük Plan
Ders:
Matematik
Sınıf:
6. Sınıf
Dosya Türü:
Plan
Kategori:
Günlük Plan
Sezon:
2017-2018
Dosya Tipi:
RAR
Yüklenme:
13 May 2018
Boyut:
1.22 MB
İndirilme:
1166 kez
6.sınıf son hafta çember konusuyla ilgili günlük ders planı. İşlenecek kazanım ve açıklamalar şu şekilde:
6.3.3.1.Çember çizerek merkezini, yarıçapını ve çapını belirler.
6.3.3.2.Çember ile daire arasındaki ilişkiyi açıklar.
6.3.3.3.Bir çemberin uzunluğunun çapına oranının sabit bir değer olduğunu ölçme yaparak belirler.
6.3.3.4.Çapı veya yarıçapı verilen bir çemberin uzunluğunu hesaplar
• Pergel kullanmaya yönelik çalışmalara yer verilir.
• Bu sabit sayıya (pi) denildiği vurgulanır. ? ile ilgili problemler verildiğinde,kullanılması istenen yaklaşık değer her seferinde “pi’yi 3 alınız, 22/7 alınız, 3.14alınız” gibi ifadelerle belirtilir
Günlük planı buradan indirebilirsiniz.
Benzer Dökümanlar

Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, [email protected] mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.