Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

TEOG Açık Uçlu Sorular

TEOG Açık Uçlu Sorular

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ile birlikte eğitim hayatımızda da önemli değişiklikler meydana geldi. En önemli değişiklikler de müfredat değişikliği ve TEOG açık uçlu sorular. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre TEOG sınavında bu yıldan itibaren açık uçlu sorular da yer alacak. AÇık uçlu soruların dersleri de belli oldu. 

Açık uçlu sorular, ilk etapta (1.Dönem Sınavı) Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerine ait sınavlarda kullanılacaktır. Bu derslerin her birinde yer alan 20 sorunun 18 tanesi çoktan seçmeli, 2 tanesi ise açık uçlu sorulardan oluşacaktır.

MEB tarafından yapılan bu açıklamaya göre açık uçlu soruların dersleri dönem dönem değişecektir. İlk dönem sınavında Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinden sorulacak sorularla ilgili örnekler de paylaşıldı. Örnekler incelendiğinde soruların çoktan seçmeli sorularla eş zorluk düzeyinde olacağı ve konuyu bilen öğrenciler tarafından kolaylıkla yapılabileceği görülüyor.

Soruların cevapları öğrenciler tarafından yine optik formlara doldurulacak ve sadece doğru cevaplar tam puanla puanlandırılacak. Yazılılarda kullanılan gidiş yoluna puan verme gibi durumlara yer verilmeyecek açık uçlu sorularda öğrenciler ya puan alamayacak ya da tam puan alacak.


 

Yazar

Yazar

0Mehmath Ali


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile