Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

Atama Sonrası ilişik Kesme ve Yeni Okulda Göreve Başlama

Atama Sonrası ilişik Kesme ve Yeni Okulda Göreve Başlama

İl içi veya il dışı atamasıyla ya da özür grubu yer değiştirmesiyle yeni okula atandınız. Peki yeni okulda göreve başlama için neler gerekli, hangi adımlar izlenmeli? İşte detaylarıyla ilişik kesme süreci ve yeni okulda göreve başlama...

Öncelikle atama duyurusunun ardından atama kararnamesini beklemek gerekir. Atama kararnamesi gelmeden ilişik kesme süreci de başlayamaz. Kararname geldikten sonra okulunuza giderek okul personeli ya da idare tarafından düzenlenen nakil bildirimini almanız gerekli. Nakil bildirimi 4 adet düzenleniyor. Düzenlenen nakil bildirimine okul müdürü, ilçe şube müdürü, ilçe MEM müdürü ve mal müdürlüğü müdürünün imzaları gerekli. Bu imzaları bu bölümleri dolaşarak attırıyorsunuz. Bu nakil bildiriminin biri sizde, biri ayrılacağınız okulda, biri mal müdürülüğünde biri de ilçe MEM'de kalıyor.

Bununla birlikte yine ayrıldığınız okul tarafından yolluğunuz yapılmaktadır. Yolluk yapmayı bilmeyen okul müdürleri sizi milli eğitim müdürlüklerine yönlendirir. Yolluğunuzu hesaplatıp mal müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmekte.

SGK ve Hitap Bilgileri için Form doldurttuktan sonra bu formu SGK çıkışı için Milli Eğitim Müdürlüğü SGK/Hitap bölümüne vermek gerekmekte. Orası da SGK işten ayrılış bildirgesi düzenler. Bunu unutursanız daha sonra eski görev yerinden SGK'nın kesilip yeni yerinizde başlatmak için epeyce uğraşabilirsiniz.

Bu iş-işlemlerle birlikte bilinmesi gereken bazı durumlar da vardır. Bunlardan en önemlileri arasında promosyon ödemesi. Eğer promosyon aldıysanız bunun geri ödemesini yaparak dekontunu yeni kuruma vermek üzere alıyorsunuz. 

Promosyonla birlikte özlük dosyanızın gönderimi de önemli. Özlük dosyanızı yeni okulunuza isterseniz okul müdürlüğü gönderiyor (yazışmalar-kargo vs. tavsiye edilmez) ya da bir tutanakla birlikte size teslim ediliyor ve siz kendiniz yeni kurumunuza başlayış işlemi için teslim ediyorsunuz.

Kısaca özetlemek gerekirse çalıştığınız okula giderek okulunuzdan; Personel Nakil Bildirimi (4 adet); görevden ayrılma yazısı 1 adet(Üst yazıda personelin T.C. Kimlik Numarasının yazılması), görevden ayrılma yazısı 1 adet SGK ve Hitap için; SGK -Hitap Bilgileri için form doldurturlup eklenir ve atama kararnamesi eklenir.

Eski kurumunuzdan ilişik kestikten sonra göreviniz aynı ilçe-il sınırlarındaysa aynı gün, başka ildeyse  gün içinde başlayış işlemlerini yaptırmanız gerekiyor. İlişik kestikten sonra il dışı için 15 gün içerisinde yeni görev yerinizde başlamanız gerekir yoksa istifa etmiş sayılırsınız. 

Yeni görev yeri başlayışı için elinizde  1 adet nakil bildirimi, özlük dosyanız, ilgili SGK belgesi, promosyon geri ödediğinize dair dekont (bundan sonra promosyon ödemesini yeni görev yapacağınız yerden alacaksınız) ve atama kararnamesi bulunuyor. Bunlarla birlikte yeni görev yerinizin anlaşmalı olduğu bankadan açtığınız hesap numarası ve gerekli bilgilerle birlikte yeni kurumunuza giderek müdürlüğe bu belgeleri teslim ediyorsunuz.


 

Yazar

Yazar

0Mehmath Ali


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile