Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

Liselere Girişte Örnek LKS Soruları ve Matematik Denemeleri

MEB tarafından liselere girişte uygulanacak yeni sistemin açıklanmasının ardından liselere girişte sınavla öğrenci alacak liseler için yapılacak olan sınavda 60 sorunun olacağı ve bu soruların 6, 7 ve 8.sınıf müfredatından sorulacağı bilgisi kamoyu ile paylaşıldı. Paylaşılan bilgiler ışığında liselere girişte öğrencilerden sadece 8.sınıf bilgileri değil 6 ve 7.sınıfta öğretilen konulardan da sorumlu olacakları söylendi. Bu açıklamaların ardından öğrenciler 8.sınıf konuları gibi 6 ve 7.sınıf konularını da tekrar etmek durumunda kaldı.

Liselere girişte yapılacak sınav için örnek sorular MEB tarafından paylaşılacak. MEB tarafından paylaşılacak soruların ardından hangi dersten kaç soru sorulacağı bilgisinin de net olarak açıklanması bekleniyor.

Öğrencilerin liselere girişte Matematik dersi için sıkıntı yaşamaması için Matematik denemeleri ayirac.com da. 6, 7 ve 8.sınıf müfredatı dikkate alınarak MEB tarafından yayınlanan örnek sorular ışığında hazırlanan deneme sınavlarını bu sayfada paylaşacağız.

meb.gov.tr resmi internet sitesinde yapılan açıklama şu şekilde:Bakanlığın 2018 Haziran ayında yapacağı merkezi sınavdaki soruların ders dağılımlarına ilişkin bir soru üzerine Bakan Yılmaz, "Örnek sorularımızı yayınlayacağız. 8. sınıf ağırlıkta olmak üzere, 6, 7 ve 8. sınıftaki ders kitaplarımız, müfredatımız ve kazanımlarımız çerçevesinde, hepsini öğrencilerimize soracağız. Biz 6, 7 ve 8´de hangi müfredatla öğrencilerimize ne vermek istiyorsak hepsini bir şekilde ölçeceğiz" dedi. Öte yandan, Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, haziranda yapılacak sınav, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen Bilgisi ve Yabancı Dil sorularından oluşacak. Denemeler Aralık ayı itibariyle sitemizde paylaşılacaktır.

Gizlilik Sözleşmesi (KVKK)

Ayirac.com'da bütün multimedya içerikler, kullanıcı yorumları gibi her türlü içeriklerin, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 No'lu "Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" çerçevesinde korunmaktadır ve Ayirac.com'un yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kullanılamaz.

Ayirac.com kullanıcılarının bilgilerini herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. Ayirac.com üzerinde Google Analytics aracılığıyla site trafiği izlenmektedir. Ayirac.com kullanıcıları sistemi kullanarak verilerinin Google Analytics aracılığıyla takip edilmesini de onaylamış olur.

Ayirac.com isimli platformumuz, yasalara, içeriklerin telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiş bir platformdur. Ayıraç 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"da tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İlgili yasa çerçevesinde, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, platformumuz ‘uyar ve kaldır’ prensibiyle hareket etmektedir. Herhangi bir haber veya içerik ile ilgili rahatsızlık duyan, haberin gerçekliğinden şüphe duyan veya eser niteliği taşıyan içeriklerin telif haklarının ihlal edilmesi yoluyla yasal olmayan bir şekilde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ile meslek birlikleri, [email protected] mail adresi üzerinden site yönetimine ulaşabilirler. Mail adresine şikayet ve talepler avukatımız tarafından incelenerek ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır. Sitedeki tüm harici linkler farklı bir sayfada açılır. Ayirac.com harici linkler ile ilgili sorumluluk kabul etmez.