Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
×
güvenlik kodu

Liselere Girişte Örnek LKS Soruları ve Matematik Denemeleri

MEB tarafından liselere girişte uygulanacak yeni sistemin açıklanmasının ardından liselere girişte sınavla öğrenci alacak liseler için yapılacak olan sınavda 60 sorunun olacağı ve bu soruların 6, 7 ve 8.sınıf müfredatından sorulacağı bilgisi kamoyu ile paylaşıldı. Paylaşılan bilgiler ışığında liselere girişte öğrencilerden sadece 8.sınıf bilgileri değil 6 ve 7.sınıfta öğretilen konulardan da sorumlu olacakları söylendi. Bu açıklamaların ardından öğrenciler 8.sınıf konuları gibi 6 ve 7.sınıf konularını da tekrar etmek durumunda kaldı.

Liselere girişte yapılacak sınav için örnek sorular MEB tarafından paylaşılacak. MEB tarafından paylaşılacak soruların ardından hangi dersten kaç soru sorulacağı bilgisinin de net olarak açıklanması bekleniyor.

Öğrencilerin liselere girişte Matematik dersi için sıkıntı yaşamaması için Matematik denemeleri ayirac.com da. 6, 7 ve 8.sınıf müfredatı dikkate alınarak MEB tarafından yayınlanan örnek sorular ışığında hazırlanan deneme sınavlarını bu sayfada paylaşacağız.

meb.gov.tr resmi internet sitesinde yapılan açıklama şu şekilde:Bakanlığın 2018 Haziran ayında yapacağı merkezi sınavdaki soruların ders dağılımlarına ilişkin bir soru üzerine Bakan Yılmaz, "Örnek sorularımızı yayınlayacağız. 8. sınıf ağırlıkta olmak üzere, 6, 7 ve 8. sınıftaki ders kitaplarımız, müfredatımız ve kazanımlarımız çerçevesinde, hepsini öğrencilerimize soracağız. Biz 6, 7 ve 8´de hangi müfredatla öğrencilerimize ne vermek istiyorsak hepsini bir şekilde ölçeceğiz" dedi. Öte yandan, Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, haziranda yapılacak sınav, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen Bilgisi ve Yabancı Dil sorularından oluşacak. Denemeler Aralık ayı itibariyle sitemizde paylaşılacaktır.