Yeni: Sınavlar düzenleme
Kayıt Ol
güvenlik kodu

Eğitime Hazırlık Ödeneği İlişik Kesmelerin Ardından Yatabilir

Eğitime Hazırlık Ödeneği İlişik Kesmelerin Ardından Yatabilir

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzalı illere gönderilen genelgede 5 Eylül tarihinden itibaren öğretmenlerin eğitime hazırlık ödeneklerinin ödenmesi talimatı verilmişti. Bu kararın sosyal medyadan ve haber sitelerinden paylaşımları üzerine öğretmenler "Kurban Bayramından önce yatacak" beklentilerini eğitime hazırlık ödeneğinin yatmaması sebebiyle şimdilerde yine Ekim'i bulacak düşüncelerine dönüştürdü. 

Eğitime hazırlık ödeneğinin okullar açılmadan öğretmenlere ödenmesi öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılaması açısından bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz. Bununla birlikte yatmayan bu ödenek için farklı söylentiler de bulunuyor.

Bilindiği gibi özür grubunda yerleşemeyen öğretmenler sürpriz bir kararla tercih ettikleri ile atanmışlar ve 2.il içi/il dışı yer değişimi yapılmıştı. Bu yer değiştirmelerde ilişik kesme işlemleri 19 Eylül 2016 tarihiyle başladı. Eğitime hazırlık ödeneği için bu ilişik kesme işlemlerinin tamamlanması bekleniyor deniliyor. Bu bir söylenti olsa da Ekim ayına kalacağı düşüncesine bir gerekçe olarak da görülebilir...

Tabi bu söylentiyi yalanlayan durumlar da mevcut. Çünkü ödeneğin yattığı bazı il/ilçeler bulunmakta. 


 

Yazar

Yazar

0Mehmath Ali


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile